Kaip maudyti jautrios odos naujagimį?

Daugelis tėvų kasdien susiduria su kūdikių jautrios odos problemomis. Deja, kai kuriems mažyliams, ypač naujagimiams, užtenka vos per stipriai prausiant kempine trinti odelę, po ko atsiranda kūno paraudimai. Taigi kaip maudyti jautrios odos naujagimį?

“Teisinga” vandens temperatūra

Kalbant apie jautrią kūdikio odą, svarbu atkreipti dėmesį į vandens temperatūrą.  Yra kūdikių, kuriems patinka šiek tiek šiltesnis vanduo, tačiau svarbu tiksliai įvertinti ar vandens temperatūra yra tinkama Jūsų mažyliui, kad jos nenudegintumėte. Taigi temperatūrą matuokite specialiu vandens termometru. Rinkoje galima rasti įdomių dizainų vandens termometrų, kurie gali būti ir kaip žaidimo elementas maudynių metu, neleisiantis Jūsų mažyliui nuobodžiauti 🙂

Kosmetika naujagimio priežiūroje

Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį, kad nėra būtina nuo gimimo kūdikius prausti su įvairiausiais prausikliais, kas dažnu atveju dar labiau išsausina ir taip jautrią mažylio odelę. Daugeliu atveju nešvarumams pašalinti pakanka naudoti minkštą kempinę arba tiesiog vandeniu sudrėkintą vystyklą. Juk kūdikiai dar nelaksto, nieko neliečia, taigi tikrai pakanka švelniai nuplauti jų kūnelį kiekvienų maudynių metu. Žinoma, galite naudoti valomąją ar drėkinamąją kosmetiką, bet Jūs turite pasirūpinti, kad tokie produktai būtų skirti vaikams, turintiems jautrią odą. Be to, būtina rinktis dermatologiškai patikrintą ir saugią naudoti naujagimiams kosmetiką.

Švelnios kempinės ir vystyklai

Dar vienas labai svarbus jautrios kūdikio odos aspektas – prausimuisi naudojami aksesuarai.  Sutikite, kai kurios kempinės yra tikrai per šiurkščios ir dažnu atveju sudirgina mažylio kūnelį. Gležnai odai nuprausti geriausiai tiks švelnios medvilnės, kuri nedirgina kūdikio odos ir nesukelia alergijos, vystyklai. Mažesnio dydžio vystykliukai pasitarnaus kaip šluostės, o didesniais  – galėsite apgaubti savo mažylį tiek maudynių metu, tiek ir po jų. Jei maudynių metu norite naudoti kempines, pasirinkite tas, kurios yra ypač minkštos bei sukurtos specialiai jautriai ir švelniai Jūsų kūdikio odelei. Be to, pamėginkite pasinaudoti specialiais vonelių gultukais-čiužinukais, kurie yra ypač minkšti ir malonūs kūdikio odelei.

vonios gultas-čiužinys

Kokius rankšluosčius rinktis?

Tai, kaip Jūsų mažylio oda atrodo po vonios, taip pat priklauso nuo to, kuo ir kaip šluostysite savo kūdikį. Būtent po šių procedūrų kūdikio odai labiausiai reikia minkšto, o svarbiausia – švelnaus apgaubimo ir prisilietimo. Standūs rankšluosčiai tikrai nėra geriausias pasirinkimas. Naudokite rankšluostį su gobtuvu, apsiūtu džersiu, kuris apsaugo kūdikio galvytės odą nuo galimo dirginimo, o uždėjus gobtuvą ant galvos, visas vanduo puikiai susigers. Tad odos, siekiant ją nusausinti, ilgai trinti nereikės.

Individualūs skirtumai tarp vaikų

Žinoma, verta atminti, kad kiekvienas vaikas yra unikalus ir gali visiškai skirtingai reaguoti į įvairius audinius ar kosmetikos gaminius. Todėl svarbiausia nuolat stebėkite, kas tinka Jūsų mažylio odai. Kas kas, o mamos tai žino geriausiai!  🙂 Tikimės, kad ši informacija bus naudinga ir padės atrasti tinkamus produktus!

Share

Jums galėtų patikti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *